Felszólaltam a parlamentben a melegétel program folytatása és kiterjesztése érdekében. Ugyanakkor kértem, hogy a kormány támogassa az iskolákat, hogy megfelelő körülményeket tudjanak kialakítani a melegétel elfogyasztása érdekében, hiszen a program egyik célja az egészséges étkezés.
Idén is megrendezésre került Kárpát-Medencei Magyar Képviselők Fóruma az Országházban. Fontos, hogy találkozzunk, és átbeszéljük a magyar nemzetet érintő kérdéseket.
Bukarestben a parlamenti munka mellett van még egy kiemelten fontos terület, ahol napról napra dolgozunk. Ma az Energiaügyi Minisztériumban, valamint a Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában jártam, ahol az önkormányzatok munkája során felmerült és rám bízott problémákra kerestünk megoldásokat az illetékesekkel.
Megvédjük a gyerekeket!
A tanügyi szakbizottságban pozitívan véleményeztük azt a törvénytervezetet, amely betiltaná a játéktermek üzemeltetését az oktatási intézmények 300 méteres közértében.
Megvédjük a gyerekeket!
A tanügyi szakbizottságban pozitívan véleményeztük azt a törvénytervezetet, amely betiltaná a játéktermek üzemeltetését az oktatási intézmények 300 méteres közértében.
Meghatározta az őszi parlementi célkitűzéseit az RMDSZ képviselőházi és szenátusi frakciója, kiemelt figyelmet fordítva az erdővidékieket is nagy mértékben sújtó illegális legeltetés visszaszorítására.
-Csak akkor lehet megvédeni az emberi életeket ott, ahol a medvepopuláció elszaporodott, ha egy megfelelő vadgazdálkodást szorgalmaznak, ezért törvényben szabályoznák a medveállományra vonatkozó prevenciós kvótákat.
-Szorgalmazzuk a jelenleg regionálisan működő hatóságok megyei szintre történő visszahelyezését. (Adó és Pénzügy, Fogyasztóvédelem)
-Új urbanisztikai törvénykönyv kerül elfogadásra az elkövetkező ülésszakban, továbbá meg kell teremteni a lehetőséget a helyi közigazgatási egységeknek arra, hogy saját támogatási rendszert dolgozzanak ki, amely által a helyi lakóközösségek korszerűsítő munkálatokat tudnak végrehajtani az lakóépületeken.
- Meg kell teremteni a jogi keretet arra, hogy az Adó és Pénzügyi Hivatal átvehesse az önkormányzatok szintjén befizetetlen adók behajtását. Minden esetben azok az önkormányzatok kell részesüljenek a személyi jövedelemadóból, amely önkormányzatok területén dolgoznak az alkalmazottak és nem ott, ahol a munkaadó központi székhelye van.
-Törvényes keretet kell kidolgozni az egyszülős családok és az ikreket nevelő szülők támogatására, valamint prioritásként kell kezelni a védőnő-hálózat kiépítését. A koraszülött csecsemőket nevelő szülők két év helyett három év gyermeknevelési szabadságot kell kapjanak. Nagycsaládosok gyerekeinek alanyi jogon járó ösztöndíjakat kell biztosítani, fiatal családosoknak pedig jelzáloghitelek kamattámogatására kell támogató intézkedéseket kidolgozni.
-A kiskorúak szülői beleegyezés nélkül részesülhessenek a kábítószerfogyasztás kezelésére irányuló pszichológiai szaktanácsadásban, hiszen jelenleg csak 3 alkalommal vehetnek részt a hatóságok által szervezett tájékoztatón, majd ezt követően a folytatásban szülői beleegyezésre van szükség, amely a legtöbb esetben elmarad.
-A helyi termékek előtérbe helyezése érdekében lehetőséget kell teremteni a termelőknek arra, hogy feltüntessék a helyi termék megkülönböztetését az élelmiszereiken, valamint olyan serkentő jogszabályokra van szükség, amelyek fellendítik a faluturizmust.
-Biztonságos közutak érdekében szükség van egy olyan prevenciós törvénykezdeményezésre, amely nemcsak a közúti szabályok szigorításán alapszik, hanem a felelősségre vonás rendszerét is szabályozza.
-Egyszerűsíteni kell a telkek szisztematikus nyilvántartásba vételével a bejegyzési eljárást, így gördülékenyebb lesz az ingatlanbejegyzés folyamata.
Biró Rozália: az EU jövőjéről szóló záródokumentum a nemzeti kisebbségekről is kell szóljon
Az Európai Unió intézményei tavaly május 9-én útjára indították a Konferencia Európa jövőjéről elnevezésű eseménysorozatot, amelynek célja közelebb vinni az Európai Uniót a lakossághoz, továbbá egy hatékony és konstruktív párbeszéd kialakítása az EU állampolgáraival az Unió jövőjéről. Az állampolgárok által különböző témakörökben az Unió jobbá tétele céljából megfogalmazott javaslatok egy egységes dokumentum alapját szolgálják. Március elejéig mintegy 6048 eseményt szerveztek meg, melyek következtetéseit a futureu.eu felületre töltötték fel.
A szakbizottsági ülésen jóváhagytuk a tanügyminisztérium költségvetését a 2022-es évre.
A minisztérium költségvetése 29.98 milliárd lejt tesz ki, ami 7,25 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest. Ez azt jelenti, hogy a következő évben a tanügyminisztérium a GDP 2.28 százalékából gazdálkodhat. A tanügyi alkalmazottak számára 4 százalékos fizetésemelést irányoz elő a tárca.
Holnap lesz a végszavazás a plénumban a költségvetésről, amely szentesíti a szakbizottsági döntést.
Az első év parlamenti munkájáról számoltunk be a sajtó képviselőinek. A parlamenti munka mellett beszéltünk az elmúlt év kiemelten fontos kérdéseiről, az érdekképviseletről, illetve a csapatban dolgozás fontosságáról. Beszámolómban az oktatás, az egyházak, a medvekérdés és az illegális legeltetés kérdéseit emeltem ki, nyomatékosítva, hogy a közösségünknek fontos kérdéseket törvényhozási szinten lehet a leghatékonyabban kezelni. Ezért is fontos, hogy ott legyünk, ahol a törvényeket hozzák, szóljunk bele a döntésekbe.